Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 22-Ноем-2022

Време траење: 00:01:57

Категории: СВЕТ

Косово го прифаќа барањето на САД,, го одложува изрекувањето казни за возачите на возила со српски регистарски таблички за 48 часа. Портпаролот на Кремљ, Песков рече дека Русија не ја разгледува можноста за втор бран на воена мобилизација. Најмалку 162 лица загинаа во земјотресот во Индонезија. Најмалку 38 лица загинаа, а две се повредени во пожар во хемиска фабрика во централната кинеска провинција Хенан...

Марина Ристова