Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Светскиот виртуоз на виолина Џулијан Рахлин ќе го отвори 64-тото „Охридско лето“

Прегледи: ...

Дата: 5-Јуни-2024

Време траење: 00:01:37

Категории: КУЛТУРА

Грандиозен концерт на светски познатиот виолинист од Литванија Џулијан Рахлин, на 12-ти јули на Античкиот театар во Охрид ќе го отвори годинешното 64-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Славниот виолинист и диригент ќе настапи заедно со оркестарот на Македонската филхармонија, соопшти на денешната прес-конференција директорката Наташа Поповиќ, објавувајќи ја и богатата фестивалска програма за ова издание.

Соња Рилковска