Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Максим Димитриевски- кандидат за претседател на ЗНАМ

Прегледи: ...

Дата: 22-Фев-2024

Време траење: 00:00:57

Категории: МАКЕДОНИЈА

Кандидат за претседател од редовите на движењето ЗНАМ е Максим Димитриевски, актуелен градоначалник на општина Куманово, соопшти денеска на прес-конференција портпаролот Никола Мемов. Оваа одлука ја донел извршниот одбор на ЗНАМ и му ја предложил на првиот конгрес на партијата.