Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
По американското вето на резолуцијата на ОН за примирје, Израел продолжи со бомбардирање на Газа

Прегледи: ...

Дата: 21-Фев-2024

Време траење: 00:01:45

Категории: СВЕТ

Израел жестоко ја бомбардира Газа. САД во Обединетите Нации ставија вето на резолуцијата за прекин на огнот. Хамас ова го толкува како зелено светло од Вашингтон за Тел Авив да продолжи да убива Палестинци. Русија, пак, ги обвини САД дека испишале црна страница во историјата на Советот за безбедност...

Бојана Крстевски