Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 20-Фев-2024

Време траење: 00:02:53

Категории: СВЕТ

Зеленски: Ситуацијата на фронтот е тешка, Нацрт-резолуција на Советот за безбедност на ОН за привремен прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, Асанж почнува правна битка против екстрадицијата во САД, Грчките земјоделци попладнево на протест пред Парламентот во Атина.
Маријана Димовска