Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Османи од Белград: ОБСЕ останува посветена на поддршката на реформските процеси во Србија и во регионот

Прегледи: ...

Дата: 25-Мај-2023

Време траење: 00:01:34

Категории: МАКЕДОНИЈА

ОБСЕ ги поддржува реформските процеси, борбата против корупцијата и регионалното помирување, порача претседавачот со организацијата и министер за надворешни работи на Македонија, Османи, по средбата во Белград со првиот вицепремиер и шеф на српската дипломатија Ивица Дачиќ. Османи истакна дека дијалогот и конструктивната соработка треба да бидат императив, изразувајќи силна поддршка од обсе за дијалогот Белград-Приштина, посредуван од ЕУ...

Од Белград за МТВ, Оливер Бранковиќ