Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
ВМРО - ДПМНЕ: Уставни измени нема да има

Прегледи: ...

Дата: 18-Март-2023

Време траење: 00:01:03

Категории: МАКЕДОНИЈА

Уставни измени во овој пратенички состав под бугарски диктат нема да има, став на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Додава – тоа што го прави власта е процес којшто на крајот ќе се удри во ѕид. Коментирајќи ја иницијативата Отворен Балкан, Мицкоски вели дека тоа не смее да биде замена за членството на Македонија во Европската Унија.