Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 6-Дек-2022

Време траење: 00:01:54

Категории: СВЕТ

Војската на Северна Кореја наредила артилериски оган како одговор на воените вежби на Јужна Кореја. Се олеснуваат рестриктивни анти-ковид мерки во Кина. Пекинг ги укина негативните тестови за Ковид за влез на аеродроми, супермаркети и јавен превоз. Најмалку 34 лица загинаа во лизгање на земјиште во северозападна Колумбија, а деветмина се повредени...

Маја Стојанова