Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 6-Дек-2022

Време траење: 00:01:53

Категории: СВЕТ

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, на средба со премиерот Албин Курти. Жителите на Хаваи бараат алтернативи доколку лавата од вулканот Мауна Лоа се прелее преку автопатот и го подели островот на две половини. Огласени сирени и засилени рекетирања низ Украина по одлуката за ограничување на цената на руската нафта. Москва не попушта. Ги интензивира нападите врз електричната инфраструктура...

Бојана Крстевски