Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Неврохирургот Николај Габровски, кандидат на ГЕРБ-СДС за премиер

Прегледи: ...

Дата: 5-Дек-2022

Време траење: 00:01:29

Категории: СВЕТ

Неврохирургот Николај Габровски е кандидат за премиер на Бугарија. Најголемата политичка партија, централно-десничарската ГЕРБ, од претседателот Радев доби седум дена да се обиде да формира влада, која треба да ја изведе земјата од продолжениот политички ќорсокак…

Милчо Велески