Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 4-Дек-2022

Време траење: 00:02:32

Категории: СВЕТ

Земјите од Г7, членките на ЕУ и Австралија се договорија да ја ограничат цената на руската нафта на 60 долари за барел. Портпаролот на претседателот на Русија, Песков изјави дека во догледно време Путин ќе го посети Донбас. Брод со украинска пченица стигна во Етиопија . Вучиќ изјави дека е подготвен да ја разгледа можноста за промена на одлуката да не патува во Тирана, на Самитот на лидерите на земјите од Западен Балкан и ЕУ...

Марина Ристова