Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Продолжува руското гранатирање на Херсон

Прегледи: ...

Дата: 3-Дек-2022

Време траење: 00:01:56

Категории: СВЕТ

Повеќе од 1.300 украинци се ослободени од руско заробеништво од 24-ти февруари, кога започна војната, изјави Зеленски. фрагменти од руски проектили и друга муниција се чуваат на непозната локација во Харков, како доказ за форензичарите и меѓународните судови. Жестоки борби и на истокот на земјата. Властите предупредија дека Украина се соочува со тешка зима поради руските ракетни напади врз енергетската инфраструктура...

Марина Ристова