Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 3-Дек-2022

Време траење: 00:01:50

Категории: СВЕТ

По средбата со еврокомесарот Вархеји, српскиот претседател Вучиќ рече дека сепак ќе размислат дали ќе учествуваат на настанот. Украинскиот претседател Зеленски изјави дека повеќе од 1.300 украинци се ослободени од руско заробеништво од 24-ти февруари, кога започна војната. Путин, од Шолц побарал да се преиспита германската политика во врска со Украина. Силен земјотрес во БИХ...

Марина Ристова