Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Осуда за оштетувањето на бугарскиот клуб во Охрид, полицијата презема мерки

Прегледи: ...

Дата: 24-Ноем-2022

Време траење: 00:01:30

Категории: МАКЕДОНИЈА

Синоќа повторно беше оштетена канцеларијата на здружението „Цар Борис Трети“ во Охрид, но овој пат оштетувањето на стаклата на клубот беше предизвикано со оружје. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите. По инцидентот се огласи премиерот Димитар Ковачевски, а македонското министерство за надворешни работи најостро го осуди овој настан.

Сашо Нелоски