Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Косово ги одложи казните за возачите со српски регистарски ознаки за 48 часа

Прегледи: ...

Дата: 22-Ноем-2022

Време траење: 00:01:39

Категории: СВЕТ

Косово го прифати барањето на САД. Го одложува изрекувањето казни за возачите на возила со српски регистарски ознаки 48 часа. Српскиот претседател Вучиќ, од Србите од Косово и Метохија побара да се обидат да го зачуваат мирот. Курти пак, го обвини европратеникот за надворешна политика и безбедност, Борел, дека се фокусирал исклучиво на регистарските таблички наместо на целосно нормализирање на врските меѓу соседите...

Маријана Димовска