Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Нема договор во Брисел меѓу Вучиќ и Курти

Прегледи: ...

Дата: 21-Ноем-2022

Време траење: 00:01:35

Категории: СВЕТ

Српскиот претседател Вучиќ и косовскиот премиер Курти на средби во Брисел за надминување на тензиите. Дијалогот e со посредство на шефот на европската дипломатија Борел и специјалниот претставник Лајчак. Во фокусот – тензиите поради спорот со регистарските таблички и напуштањето на Србите на косовските институции. Нема договор...

Марина Ристова