Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Прес- конференција на ДИК, обработени 90% од избирачките места

Прегледи: ...

Дата: 24-Апр-2024

Време траење: 00:04:54

Категории: МАКЕДОНИЈА

Државната изборна комисија ги објави резултатите по обработени 90% од гласачките места во Македонија, во првиот круг од претседателските избори.
Предноста на Силјановска-Давкова и натаму висока, и сега изнесува повеќе од 163.000 гласови во однос на Стево Пендаровски.