Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 11-Апр-2024

Време траење: 00:02:19

Категории: СВЕТ

Во израелски воздушен напад во Газа загинаа тројцата синови на лидерот на Хамас. Пукање на прослава за Рамазан во Филаделфија. Јужнокорејската опозициска демократска партија победи на парламентарните избори освојувајќи 175 места. Силни ветрови и торнада во САД.

Бојана Крстевски