Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 3-Апр-2024

Време траење: 00:02:25

Категории: СВЕТ

Земјотрес од 7,4 степени според Рихтер го погоди Тајван. Погрешна проценка е причина за нападот во кој загинаа седум меѓународни хуманитарни работници во Газа. Високиот комесаријат за човекови права на ООН, тврди дека повеќе од 10.500 украински цивили се убиени, а повеќе од 20.000 се повредени во војната во Украина.

Маријана Димовска