Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Меѓународната заедница бара одговорност по нападот врз хуманитарците во Газа

Прегледи: ...

Дата: 2-Апр-2024

Време траење: 00:01:30

Категории: СВЕТ

Состојбата на Блискиот Исток не мирува. Меѓународната заедница бара одговорност по нападот врз хуманитарци во Појасот Газа. „Тоа се случува во војна, нападот беше ненамерен“, изјави премиерот Нетанјаху. Техеран предупредува на можни одмазднички мерки, го обвини Израел за гранатирањето на нивната амбасада во Дамаск.

Бојана Крстевски