Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 2-Апр-2024

Време траење: 00:02:51

Категории: СВЕТ

Во израелски воздушен напад погоден иранскиот конзулат во сириски Дамаск. Северна Кореја тестираше сомнителна балистичка ракета со среден дострел кон водите во близина на нејзиниот источен брег-соопшти јужнокорејската војска.НАТО одбележува 75-години постоење. Здравствените власти во Тексас потврдија дека едно лице е заразено со птичји грип, по неодамнешното откривање на вирусот кај кравите.

Бојана Крстевски