Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
На повидок шпионска афера на германски генерали

Прегледи: ...

Дата: 2-Март-2024

Време траење: 00:02:06

Категории: СВЕТ

Протечувањето на класификуваните информации од состаноците на првите луѓе на германската воздушна одбрана за новиот пристап за војната во Украина можат да предизвикаат непоправлива штета на надворешната политика на Берлин. Следува сериозна истрага, најави канцеларот Шолц, по изјавата на рускиот шеф на дипломатијата Лавров во Анталија за можно користење на проектилите „Таурус“ со долг дострел. На теренот, Одеса нападната со дронови, беспилотно летало експлодираше и во Санкт Петербург.
Зоран Богатинов