Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Партиите ги објавија имињата на кандидатите за претседателските избори

Прегледи: ...

Дата: 22-Фев-2024

Време траење: 00:07:38

Категории: МАКЕДОНИЈА

Партиите ги откриваат имињата на кандидатите кои влегуваат во трката за претседател. Познати се веќе седуммина претенденти за фотељата на Вила Водно. Се чека и пресот на ДУИ. Ахмети во јавно обраќање на социјалните мрежи, го претстави Османи како кандидат за претседател. Марина Стојанова – Тонева известува од Скопје, Зоран Димовски од Мала Речица.