Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Продолжија воздушните напади низ Газа

Прегледи: ...

Дата: 22-Фев-2024

Време траење: 00:02:09

Категории: СВЕТ

Tерористички напад во Ерусалим. Има загинати и ранети. Напаѓачите се неутрализирани. Во израелски град Елиат сирени како предупредување од напади. Израелската воздушна одбрана пресретна ракета над Црвено море, истрелана од Хутите. Продолжуваат борбите и во Појасот Газа.
Бојана Крстевски