Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
САД тврди дека бара екстрадиција на Асанж поради откривање на изворите, не поради политичките ставови

Прегледи: ...

Дата: 21-Фев-2024

Време траење: 00:02:04

Категории: СВЕТ

Расте притисокот на светската јавност за ослободување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж. Неговиот правен тим прави сè што може да ја спречи екстрадицијата во САД, каде што го очекува судење за шпионажа, односно за оддавање воени тајни. Неговата сопруга и поддржувачите сметаат дека станува збор за политички мотивиран случај. Американскиот поткажувач Едвард Сноуден му порача на секој политичар и новинар дека иако не успеале да го спасат Навални, сега имаат можат да го спасат основачот на „Викиликс“.

Маријана Димовска