Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
САД ставија вето на резолуцијата за прекин на огнот во Појасот Газа, Израел продолжува со бомбадирањето

Прегледи: ...

Дата: 21-Фев-2024

Време траење: 00:02:22

Категории: СВЕТ

САД ставија ново, трето вето во Советот за безбедност на Обединетите Нации на Нацрт резолуцијата за прекин на огнот во Појасот Газа. Тврдат таа негативно ќе влијаела врз преговорите. Не се менува ниту тврдиот став на израелскиот премиер Нетанјаху. Повтори дека Израел нема да подлегне на притисоците и да се предомисли во намерата за ослободување од Хамас …

Бојана Крстевски