Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Руската војска во офанзива, украинскиот отпор слабее

Прегледи: ...

Дата: 20-Фев-2024

Време траење: 00:01:45

Категории: СВЕТ

Руската војска е во офанзива поради недостигот на муниција и проектили кај украинските оружени сили. Отпорот слабее, помошта од запад доцни. Ова го потврди и украинскиот претседател Зеленски којшто го посети фронтот. Премислувањето на Републиканците во конгресот е закана и за НАТО, предупреди шефот на Белата куќа Бајден. И во украинското соседство, расте стравот од можното прелевање на војната, се градат нови засолништа…

Зоран Богатинов