Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
ЕУ ќе ги штити товарните бродови во Црвено Море

Прегледи: ...

Дата: 20-Фев-2024

Време траење: 00:02:15

Категории: СВЕТ

Израелските одбранбени сили објавија декаизвршиле повеќе од 31 илјада напади врз позициите на Хамас и Хезболах во Либан. Тел Авив не попушта под притисокот од меѓународната заедница, војната ќе продолжи ако заложниците не се вратат дома. ОН предупредуваат за катастрофалната состојба во појасот Газа. ЕУ ја почна поморска мисија „Аспидес“ во обид да го заштити поморскиот сообраќај од нападите од јеменските Хути…

Маријана Димовска