Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Нетанјаху со критики кон палестинските власти поради извртување на вистината

Прегледи: ...

Дата: 20-Ноем-2023

Време траење: 00:02:06

Категории: СВЕТ

Силни експлозии изутрината се слушаа по должината на Појасот Газа. Израел ја продолжува воената операција против милитантите на Хамас. Израелските одбранбени сили покажаа видеоснимки од надзорни камери. Тврдат дека на нив се гледа како Хамас ги носи заложниците во болницата „Ал Шифа. Некои од нив биле и ранети…

Бојана Кртевски