Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Израел и Хамас се сè поблиску до договор, тврди Катар

Прегледи: ...

Дата: 19-Ноем-2023

Време траење: 00:01:40

Категории: СВЕТ

Можен договор меѓу Израел и Хамас, тврди Катар. Прекин на огнот во Газа не е мир, војната треба да заврши засекогаш, порача Бајден. Болницата „Ал Шифа“ е „зона на смртта“, предупреди Светската здравствена организација...

Бојана Крстевски