Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Нов руски напад врз Лавов, има загинати

Прегледи: ...

Дата: 19-Септ-2023

Време траење: 00:02:14

Категории: СВЕТ

Напад на руско беспилотно летало над украинскиот град Лавов. Во Њујорк обраќање на американскиот претседател Џо Бајден и украинскиот претседател Зеленски пред светските лидери. Меѓународниот суд во Хаг втор ден ги сослушува аргументите на Украина и Русија за можно кршење на конвенцијата за геноцид…

Маријана Димовска