Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 19-Септ-2023

Време траење: 00:02:54

Категории: СВЕТ

Украина поднесе жалби до Светската трговска организација против Полска, Словачка и Унгарија поради забраната за увоз на жито од Киев. Зголемен бројот на мигранти во Лампедуза и покрај новите мерки. Се трага по преживеани под урнатините на либискиот град Дерна. Покрената нова иницијатива за мир меѓу Палестинците и Израелците. Невидливиот борбен авион кој исчезна за време на викендот откако пилотот се катапултираше е лоциран во руралните делови на Јужна Каролина.

Маријана Димовска