Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Во четири украински региони референдум за приклучување кон Русија

Прегледи: ...

Дата: 23-Септ-2022

Време траење: 00:02:48

Категории: СВЕТ

Во четири украински региони контролирани од Москва и проруските сили, референдум за приклучување кон Русија. Исходот речиси однапред познат. Западот го оцени референдумот како нелегитимен и лажен. Не стивнуваат ниту меѓусебните обвинувања меѓу Москва и Киев за конфликтот. Кадиров одби мобилизација во Чеченија. Вели-веќе дадовме доволно војници. Не молчи ниту НАТО. Остро ја осуди руската реторика за нуклеарното оружје…

Маријана Димовска