Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 17-Авг-2022

Време траење: 00:02:08

Категории: СВЕТ

По повеќе од една година утре во Брисел продолжуваат разговорите во рамките на дијалогот за нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина. Пред да седнат на маса, српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти ќе имаат одвоени средби со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.
Бојана Крстевски