Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Јовески ја суспендира Русковска, Муареми се повлече од функцијата

Прегледи: ...

Дата: 16-Авг-2022

Време траење: 00:02:03

Категории: МАКЕДОНИЈА

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески ја суспендираше шефицата за организиран криминал и корупција Вилма Русковска. Таа за МТВ рече дека го добила решението. Од републичкото јавното обвинителство информираа дека се поведени дисциплински постапки против тројца обвинители за професионална грешка со што сториле повреда на законот. Од функцијата се повлече директорот на Управата за финансиска полиција, Муареми. Вели – целта е да нема сомнеж за било какво влијание врз предметот кој се води во обвинителството...

Викторија Милевска