Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 6-Авг-2022

Време траење: 00:03:30

Категории: СВЕТ

Тајпеј го обвини Пекинг за симулација на напад врз тајванскиот остров, Кина се правда, маневрите се професионални и во согласност со законот. Се разгорува источниот фронт на Украина, шансите за мировно решение се минимални, тврдат официјални лица. По нападот на Газа, Израел одобри повик на 25 илјади резервисти . Хирошима ја одбележува 77 години од атомската бомба која усмрти околу 140 илјади луѓе...