Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Вести од светот

Прегледи: ...

Дата: 5-Авг-2022

Време траење: 00:03:03

Категории: СВЕТ

Во Тајван издадено предупредување откако Министерството за одбрана соопшти дека кинески летала и бродови изутринава ја преминале линијата на раздвојување во Тајванскиот теснец. Островот кого кина го смета за своја територија забрзано ја зголемува воената готовност. Битки во Запорожје и Николаев, три брода со жито ќе испловат од пристаништата. Полска тврди- мигранти од Африка дела од хибридната војна на Русија. Средба Вучиќ - Курти на 18-ти август во Брисел...