Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Големи воени вежби околу Тајван по посетата на Пелоси

Прегледи: ...

Дата: 4-Авг-2022

Време траење: 00:02:25

Категории: СВЕТ

Кина околу Тајван ги отпочна најголемите воени вежби во последните, речиси три децении. Во нив се користи боева муниција, авиони, бродови. Истрелани и 11 балистички ракети, на што реагираше Јапонија со протестна нота. Тајпеј на готовс. Посетата на претседателката на американскиот Претставнички дом, Ненси Пелоси на островот го разгневи Пекинг, кој одлучи на ваков начин да ја демонстрира својата моќ. Кинескиот министер за надворешни работи, Ванг Ји, рече дека Вашингтон направил неодговорен и нерационален чекор. Асоцијацијата на нации од Југоисточна Азија предупреди дека ситуацијата може да ескалира во отворен конфликт...

Бојана Крстевски