Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Џафери: Нема повреда на деловникот, нема да дозволам никакви наредби од белиот дворец

Прегледи: ...

Дата: 26-Мај-2022

Време траење: 00:03:09

Категории: МАКЕДОНИЈА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесат интерпелација за собранискиот спикер Џафери. Пратеници беа заклучени во пленарната сала по негова наредба, рече координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Мицевски. Според партијата, сето ова се случува со амин и знаење на СДСМ коишто секојдневно ги бранат постапките на Џафери. Според опозиционерите, Собранието не е повеќе демократска институција, туку институција заробена од еден автократ којшто си дозволува да се однесува како Собранието да е негова приватна сопственост..

Марина Т. Стојанова