Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Бројот на ранетите во Увалде сè уште не е утврден

Прегледи: ...

Дата: 25-Мај-2022

Време траење: 00:02:21

Категории: СВЕТ

Шок и неверување по масакрот во Тексас. 19 ученици и двајца возрасни се убиени откако 18-годишник со огнено оружје пукал во основно училиште. Бројот на ранетите сè уште не е утврден, но две лица се во критична состојба. Напаѓачот е застрелан од полицијата. Американскиот претседател Џо Бајден апелира за построги закони за носење оружје. Демократите во Тексас побараа мерки за контрола на оружјето...

Маријана Димовска