Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Бајден: Кога ќе се спротивставиме на лобистите

Прегледи: ...

Дата: 25-Мај-2022

Време траење: 00:01:46

Категории: СВЕТ

Масакр во Тексас. Убиени 19 ученици и двајца возрасни откако 18-годишник вооружен со пиштол и со автоматско пушка пукал во основно училиште. Бројот на ранетите сè уште не е утврден, но две лица се во критична состојба. Напаѓачот е застрелан од полицијата. Се истражуваат мотивите за нападот...

Маријана Димовска