Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Продолжуваат битките околу челичарницата „Азовстал“, повеќе од 1000 борци заробени во фабриката

Прегледи: ...

Дата: 13-Мај-2022

Време траење: 00:02:25

Категории: СВЕТ

Новите сателитски снимки ги покажуваат последиците од руските напади на неколку локации во Украина. Руските војници се обидуваат да го запрат напредувањето на киевските сили долж украинско-руската граница во североисточниот регион Харков. Гранатирани делови на Запорожје и Полтава, уништена нафтена рафинерија во индустрискиот центар Кременчук. Украинските власти соопштија дека погодиле уште еден руски логистички брод во Црното Море при обид да достави противвоздушен систем на Змискиот остров...

Маријана Димовска