Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Зеленски подготвен за средба со Путин

Прегледи: ...

Дата: 13-Мај-2022

Време траење: 00:02:09

Категории: СВЕТ

Украинските власти погодиле уште еден руски логистички брод во Црното Море. Продолжуваат битките околу челичарницата „Азовстал“. Руските војници се обидуваат да го запрат напредувањето на киевските сили долж украинско-руската граница. Зеленски вели дека е подготвен да разговара со Путин, но без ултиматум...

Маријана Димовска