Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања

Прегледи: ...

Дата: 12-Мај-2022

Време траење: 00:01:30

Категории: МАКЕДОНИЈА

Во Собранието продолжи пленарката, откако синоќа во тензична атмосфера беше утврден дневниот ред. ВМРО-ДПМНЕ со активна блокада-бара предвремени избори. Нивните блокади нема да успеат. СДСМ со граѓаните нема да дозволи Мицкоски да ја врати државата назад, велат од владејачката партија..