Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Заев ја прифати оставката на Рашковски

Гледачи: 15

Дата: 14-Апр-2021

Време траење: 00:01:36

Категории: МАКЕДОНИЈА

Премиерот ја прифати оставката на Драги Рашковски од фунцијата во Владата. Вистината нека се провери преку институциите- стои во писмото што го објави во јавноста. Скандали не се прикриваат со оставка, потребна е одговорност и судска разврска, реагира ВМРО- ДПМНЕ...

Фиљана Кока