Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
20.000 вакцини на „Фајзер“ се очекуваат до крајот на април

Гледачи: 15

Дата: 14-Апр-2021

Време траење: 00:02:22

Категории: МАКЕДОНИЈА

Пратка од 20.000 вакцини „Фајзер“ за десетина дена се очекува да пристигнат во земјава. Филипче најавува уште 76.000 дози од „Астра Зенека“. За кинеските и за руските вакцини, вели е во постојана комуникација со амбасадите...

Андријана Атанасовска