Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Иран: Несреќата во Натанз е терористички чин

Гледачи: 10

Дата: 12-Апр-2021

Време траење: 00:02:19

Категории: СВЕТ

Несреќата во подземната нуклеарна постројка во Натанз е терористички чин, соопшти официјален Техеран. Побара, меѓународната заедница да преземе соодветни чекори против напаѓачите, за што израелските медиуми го обвинија Мосад...

Маја С. Филдишев