Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Ковид-19: Многу земји соборуваат неславни рекорди

Прегледи: ...

Дата: 20-Ноем-2020

Време траење: 00:02:18

Категории: СВЕТ

Многу земји соборуваат неславни рекорди по бројот на новоинфицирани и починати од Ковид-19. Мексико ја надмина бројката од 100 илјади смртни случаи и се искачи на четвртото место во светот. Гувернерот на Калифорнија нареди воведување полициски час по растот на бројот на заболени. Европската унија ќе плати речиси 10 милијарди евра за вакцини.

Марина Ристова