Потребно е Flash plugin да биде инсталиран и активиран за да се прикаже видеото. Ве молиме кликнете долу за да го превземете и инсталирате.

Доколку е веќе инсталиран, а сепак се прикажуваа оваа грешка, тоа значи дека plugin-от не е активиран. За да го активирате направете ги следните чекори. Од менито за опции изберете Manage Add-ons, потоа Toolbars and extensions, потоа селектирајте Shockwave Flash Object и кликнете на Enable во долниот десен агол. Потоа направете refresh на страната.

Друго решение е да користите Google Chrome, Microsoft Edge, Safari или Opera прелистувач, бидејќи тие немаат потреба од Flash plugin.

..
Анкета на ИРИ: Разлика од еден процент меѓу Заев и Мицкоски, Ахмети не е најпопуларен лидер во албанскиот корпус

Прегледи: ...

Дата: 5-Јуни-2020

Време траење: 00:02:40

Категории: МАКЕДОНИЈА

Време е за Албанец премиер, смета лидерот на ДУИ, Али Ахмети на 18- годишнината од формирањето на партијата. Преку статус на Фејсбук тој најави дека ова ќе му биде целта на престојните избори. Но, анкета на ИРИ покажува дека не е најпопуларен лидер во албанскиот корпус. Ова истражување покажа дека и довербата кај етничките Македонци за Заев и за Мицкоски е со разлика од еден процент...

Миле Ристески