Ве молме активирајте JavaScript за да видеото се прикаже.

Расправа за разрешување на обвинителот Зврлевски

Што сака да се постигне со седницата за разрешувањето на обвинителот Зврлевски,

Гледачи: 52

Дата: 11-Август-2017

Време траење: 00:02:53

Категории: МАКЕДОНИЈА

Миле Ристевски
Што сака да се постигне со седницата за разрешувањето на обвинителот Зврлевски, ВМРО-ДПМНЕ праша во Собранието- дали за тоа се кријат суштинските промени што ја засегаат уставноста на земјата. Тој што направил криминал ќе оди во затвор- порачаа од СДСМ. Денешната седница во Законодавниот дом не мина без тензии...